• Historicko-náučný chodník regiónu Šaľa

• Cieľom projektu je inovácia obsahu vlastivedného, prírodovedného, zemepisného, dejepisného a literárneho učiva z hľadiska regionálnej histórie formou nových učebných materiálov a skvalitnenie znalostí žiakov o domove a regióne na teoretickej a praktickej úrovni.

Exkurzia pre prvý stupeň

V dňoch 27. a 28. 10. 2010 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili exkuzie v okolitých obciach okresu Šaľa, pričom sa oboznámili so zaujímavými lokalitami nášho regiónu.

Exkurzia pre druhý stupeň

V dňoch 22. a 26. 11. 2010, podobne ako žiaci 3. a 4. ročníka, absolvovali exkurziu po okrese Šaľa aj naši piataci a šiestaci.

Deti na jednotlivých zastávkach spoznali historické i súčasné dominanty nášho regiónu. V Hornej Kráľovej navštívili Kostol Narodenia Panny Márie, v ktorom sa oboznámili s jeho výstavbou a prezreli si renesančnú zvonicu zo 17. storočia.  V Močenku si popozerali nádhernú výzdobu barokového  Farského kostola sv. Klementa.  Treťou zastávkou bolo Vodné dielo Selice, kde žiaci pochopili význam jeho výstavby. Prevezenie sa na kompe pri obci Vlčany bolo nielen zaujímavým, ale aj poučným spestrením exkurzie.

Ďalšou zastávkou bola obec Diakovce, ktorá je známa nie len termálnym kúpaliskom, ale aj výnimočnou sakrálnou stavbou - Rímskokatolíckym kostolom Panny Márie Nanebovzatej, ktorý patrí k najstarším románskym stavbám ako okresu, tak aj Slovenska. Vyvrcholením našej poznávacej cesty bola návšteva Štátneho okresného archívu v Šali, ktorý je umiestnený v renesančnej budove kaštieľa. Žiaci si vypočuli poučné informácie o histórii a poslaní archívu a nakoniec si prezreli výstavu Rieka, ktorá spája.