dovoľujeme si Vás požiadať o 2% z dane pre OZ - Rodičovské združenie pre ZŠ Jána Hollého Šaľa.
        Informácia pre rodiča dieťaťa alebo fyzickú osobu, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti o poskytovaní dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 01.05.2023.

Úprava vyučovania dňa 02.06.2023

Dňa 2. júna (piatok) budú žiaci našej školy spolu so svojimi triednymi učiteľmi

oslavovať Medzinárodný deň detí.

Z toho dôvodu je v daný deň zmena v organizácii vyučovania:

- žiaci 1. - 3. ročníka končia program o 11:45 hod.

- žiaci 5. - 9. ročníka končia program o 12:35 hod.

• POZVÁNKA

Akadémia ku Dňu matiek, ku Dňu rodiny a ku Dňu otcov

srdečne Vás pozývame na slávnostnú akadémiu, ktorá sa

uskutoční v priestoroch Kultúrneho domu Šaľa - Veča dňa

29. mája 2023 o 17:00 hod.

Naši žiaci, Vaše deti, si pre Vás pripravili pestrú kyticu kvetov

uvitú z piesní, scénok, básní a tancov.

• ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

Okresné kolo súťaže Slávik Slovenska 2023

Dňa 12. mája 2023 sa v kongresovej sále MsÚ v Šali uskutočnilo okresné kolo 31. ročníka súťaže v speve slovenských ľudových piesní Slávik Slovenska.

Základnú školu Jána Hollého v Šali reprezentovala v 1. kategórii Soňa Križovičová, v 2. kategórii Alexandra Petra Struhárová a v 3. kategórii Michaela Zlatá.

• POZVÁNKA

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážení rodičia/ zákonní zástupcovia, pozývame Vás na triedne rodičovské

združenie, ktoré sa pre všetky triedy uskutoční dňa 16.05. (utorok) v čase od 15:30

do 17:30 hod., a to formou konzultácií.

Mgr. Gabriel Vrba, riaditeľ školy

• Oznámenie

Zmena v organizácii vyučovania

Dňa 11.05. (štvrtok) 2023

sa žiaci 2. st. ( 5. – 9. ročník) zúčastnia spolu so svojimi triednymi učiteľmi (príp. netriednymi uč.) Ekotopfilmu – Envirofilmu v priestoroch Domu kultúry Šaľa.

Začiatok : o 10:00hod. (približne do 11:00 hod.)

• Priebeh vyučovania
          • ŠKOLSKÝ ESHOP

Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú novinu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zshollehosala/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 18.5. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

• Úspešné podujatie

Večianska paleta

19. apríla sa v Dome kultúry vo Veči uskutočnil 7. ročník okresnej výtvarnej súťaže Večianska paleta tentokrát na tému "Šaľa v pohybe".

Účastníkmi boli žiaci materských a základných škôl z celého okresu. Každá škola mohla nominovať 6 žiakov.

ZŠ Hollého vzorne reprezentovali Mariia Tielushkina (3.B), Emma Malchová (8.A), Veronika Nováková (9. A), Veronika Töröková (9. A), Nina Vozárová (9.A), Adela Mihová (9.A).

• Vyhodnotenie Dňa narcisov

Deň narcisov

Deň narcisov je verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa konal už 27. ročník zbierky.

Ani pedagógovia a žiaci našej školy nezostali ľahostajní k tejto prospešnej akcii. Realizácia zbierky začala hneď ráno na pôde našej školy, kde do zbierky prispievali zamestnanci, žiaci a rodičia počas príchodu do školy. Zbierka pokračovala v uliciach mestskej časti Veča. Celú akciu organizačne zabezpečovali pani učiteľky Hanáková a Prváková spolu so žiačkami 9. a triedy.

• ZBER PAPIERA

OZNAM

v týchto dňoch prebieha v našej škole zber papiera, ktorý je už tradíciou.

Radi by sme vás motivovali k čo najväčšiemu počtu nazbieraných kíl, a preto sme sa rozhodli, že tento rok odmeníme 2 triedy, ktoré nazbierajú najviac kíl papiera, výletom do Malkia parku. Podmienkou je, aby trieda nazbierala minimálne 125 kíl papiera, ktorý je potrebný na záchranu jedného stromu. Nezabúdame však ani na jednotlivcov a žiaci, ktorí sa umiestnia na prvých troch miestach, dostanú sladkú odmenu.

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

Dňa 30. marca 2023 sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády v kat. D. Tento rok to bol už 59. ročník.

Našu školu úspešne reprezentovala víťazka školského kola Adelka Novotná, žiačka 9.a triedy. Súťažiaci riešili úlohy teoretickej a praktickej časti. Tešíme sa, že sa stále nájdu žiaci, ktorí sa snažia hlbšie preniknúť do tajomstiev chémie.

• OZNAM – DEŇ NARCISOV

20. apríl 2023 - Deň narcisov

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine.

TENTO ROK SA KONÁ UŽ 27.-KRÁT, A TO

20. APRÍLA 2023

Ulice miest a obcí v tento deň zaplavia žlté narcisy a každý, kto si ich pripne na svoj odev, týmto gestom vyjadrí podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou.

• OKRESNÉ KOLO HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Úspech v okresnom kole súťaže HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Dňa 24.3.2023 sa v Šali uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže v umeleckom prednese HVIEZDOSLAVOV KUBÍN, v ktorej svoj talent predviedli aj naši najlepší recitátori a i napriek silnej konkurencii získali krásne umiestnenia:

LILIANA KUKLOVÁ - žiačka 3.B - 1. miesto v 1. kategórii v prednese poézie a postup do krajského kola

• Úspešné podujatie

Ukáž, čo vieš!

29.3. sa v Športovej hale v Šali uskutočnilo opäť po 3 rokoch podujatie pre študentov a žiakov všetkých šalianskych škôl (stredných aj základných) "Ukáž, čo vieš!". Pred tromi rokmi sme zvíťazili :).

• Zmena v dotácii na stravu od 01.05.2023

OZNAM

S účinnosťou od 01.05.2023 v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje základnú školu (ďalej len „ZŠ“), ak rodič dieťaťa alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, písomne požiada o poskytnutie dotácie na stravu.

Utorok 30. 4. 2024