dovoľujeme si Vás požiadať o 2% z dane pre OZ - Rodičovské združenie pre ZŠ Jána Hollého Šaľa.
        Informácia pre rodiča dieťaťa alebo fyzickú osobu, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti o poskytovaní dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 01.05.2023.
          • Jesenné podujatie v našej škole

Vyhodnotenie súťaže NAJ TEKVICA

Každý z nás si určite všimol, že od stredy sa v našej škole konala výstava tekvíc a jesenných dekorácií, s ktorými sa mnohí zo žiakov zároveň zapojili aj do súťaže. Vedenie školy spolu so žiakmi zo žiackeho parlamentu mali neľahkú úlohu a museli z vyše 90 exponátov vybrať tie najkrajšie, ktoré získali prvé až piate miesto a finančnú odmenu.

JESENNÉ PRÁZDNINY

Žiakov pár týždňov po letných prázdninách čakajú ďalšie dni voľna.

Jesenné prázdniny 2023 začínajú už tradične na konci októbra. Ide však len o predĺžený víkend.

Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin je 27. október 2023 (piatok).

Prázdniny sa začínajú 30. októbra a končia 31. októbra tohto roka.

OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY – školské kolo

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL) je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov základných a stredných škôl a je každoročne vyhlasovaná a organizovaná ako postupová súťaž. Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o samostatnú tvorivú činnosť a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

BIELA PASTELKA 2023 - Vyhodnotenie

Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Aj v tomto roku sa žiaci našej školy, pod vedením pani učiteľky Mgr. Moniky Hanákovej, PhD., zapojili do verejnej zbierky, vďaka čomu upozornili na problémy nevidiacich a slabozrakých. Žiakom sa podarilo vyzbierať krásnu sumu - 283,94 , za čo dostali poďakovanie z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, nakoľko naša škola vyzbierala zo všetkých škôl v Šali najvyššiu sumu.

• KREATIVITE SA MEDZE NEKLADÚ

NAJ TEKVICA

Jeseň so sebou aj tento rok prináša do našej školy obľúbenú súťaž pod názvom Naj tekvica.

Opäť ponúka žiakom možnosť ukázať svoje najlepšie nápady vo vyrezávaní, maľovaní a zdobení dýň, no tentokrát obohatíme súťaž aj o jesenné dekorácie z prírodných materiálov v podobe svietnikov, venčekov, postavičiek, domčekov, zvieratiek, košíkov, kytíc atď.

Príspevok rodičov Občianskemu združeniu ZRPŠ

Oznam o stanovení výšky finančného príspevku rodičov Občianskemu združeniu ZRPŠ

pre školský rok 2023/2024

V školskom roku 2023/2024 bol pre ZŠ schválený príspevok ZRPŠ 20 € na rodinu /ak sú v škole súrodenci, sumu platí len jeden z nich/.

Možnosť úhrady finančného príspevku rodičov:

• BIELA PASTELKA - 22. 09. 2023 - piatok

OZNAM

Biela pastelka – Len si to predstav... - 22. septembra 2023

V piatok 22. septembra sa naša škola opäť zapojí do zbierky BIELA PASTELKA na pomoc nevidiacim a slabozrakým Slovenska. Spoluorganizátorom bude aj tentokrát Žiacky parlament, ktorého trojčlenné tímy budú na darcov príspevkov čakať s pokladničkou už ráno. Možnosť prispieť na dobrú vec dajú žiakom aj počas prvých dvoch hodín. Peniaze zo zbierky sú používané na zmenu a uľahčenie života slabozrakých a nevidiacich napríklad poradenstvom a pomocou pri kúpe elektronických lúp, vďaka ktorým môžu čítať knihy a učiť sa.

• Blíži sa koniec školského roka 2022/2023

ÚČELOVÉ CVIČENIE INAK

Dňa 28.6. navštívilo našu školu 5 profesionálnych vojakov z Vojenského útvaru v Seredi. Žiakom druhého stupňa poskytli v areáli školy program formou prezentácií, ktoré sa týkali rôznej munície, civilnej ochrany, zdravotnej prípravy či branného preteku. Mali sme možnosť pozrieť si míny, nástražné výbušné systémy, granáty a inú muníciu. Veľmi náučná bola zdravotná príprava, kde si každý mohol vyskúšať poskytnutie prvej pomoci . Zaujímavé boli aj športové aktivity, kde sme museli bežať cez prekážky s vojenskou výzbrojou a vyskúšali sme si hod granátom.

• Oznámenie

Zmena v organizácii vyučovania v dňoch 23. 6. – 30.6 2023

Časový harmonogram

na mesiac jún 2023

23.6.

• Vyučovanie podľa rozvrhu.

28.6.

• Účelové cvičenie – podľa usmernenia MŠVVaŠ SR:

– 1. stupeň končí 4. vyučovacou hodinou o 11.40 hod. / didaktické hry/.,

– 2. stupeň končí o 12.15 hod.

• Významné udalosti na prelome mesiacov máj a jún

SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA

Dňa 29. mája 2023 sa uskutočnila v priestoroch Kultúrneho domu v Šali-Veča slávnostná akadémia ku Dňu matiek, ku Dňu rodiny a ku Dňu otcov.

Naši žiaci si pre všetkých hostí, divákov pripravili pestrú kyticu kvetov uvitú z piesní, scénok, básní a tancov.

Veľké poďakovanie patrí deťom a ich pedagógom, ktorí sa postarali o nádherné popoludnie, no, samozrejme, aj rodičom, starým rodičom a tým, ktorí nás poctili svojou návštevou.

Fotografovanie žiakov školy

V dňoch 07. - 08. júna je zabezpečené fotografovanie