dovoľujeme si Vás požiadať o 2% z dane pre OZ - Rodičovské združenie pre ZŠ Jána Hollého Šaľa.
        Informácia pre rodiča dieťaťa alebo fyzickú osobu, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti o poskytovaní dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 01.05.2023.
        • Čo vieš o hviezdach

Naše úspechy v astronómii a vo fyzike

V marci sa naši žiaci zúčastnili okresných kôl súťaží Čo vieš o hviezdach (ČVOH) a Fyzikálnej olympiády (FO). Pekné úspechy dosiahli žiaci 7. marca na ČVOH: Marek Štefanka 3.A obsadil 3. miesto (v 1. kategórii), Viktória Mésárošová,8.A skončila na 3. mieste v 2. kategórii a Emma Kališová, 9.A bola na 2. mieste v 2. kategórii . Dňa 15. marca bodovali na FO žiaci René Uharček 8.A na 2. mieste a prvé miesto obsadil Michal Pospiš 8.A.

• OZNAM O PODUJATÍ

UKÁŽ, ČO VIEŠ!

Dňa 29.03. 2023 o 9:00 hod. sa v Mestskej športovej hale

Šaľa uskutoční podujatieUKÁŽ, ČO VIEŠ!“, ktorého sa

zúčastnia žiaci 5. – 9. ročníka.

Úprava vyučovania: od 08:00 hod. do 12:35 hod. (zodpovední –

– triedni učitelia)!!!

Základné informácie o uvedenom podujatí:

• Testovanie 9 - 2023

CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE ŽIAKOV 9. ROČNÍKOV ZŠ

T9-2023

Termín testovania: 22.3.2023

Náhradný termín: 4.4.2023

Predmety testovania: matematika a slovenský jazyk a literatúra

Harmonogram:

8:00 - 8:20 - začiatok testovania, úvodné pokyny, rozdanie testov

8:20 - 9:50 - vypracovanie testu z matematiky

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

Riaditeľské voľno 22.3.2023 pre žiakov 5. - 8. ročníka

Riaditeľ Základnej školy Jána Hollého Šaľa, Hollého 1950/48, 927 05 Šaľa oznamuje, že dňa 22. marca 2023 poskytne žiakom 5. - 8. ročníka riaditeľské voľno v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov o udelení riaditeľského voľna žiakom školy.

• 2% z dane

OZNAM

Vážení rodičia a priatelia našej školy,

aj v tomto roku si dovoľujeme požiadať Vás o poukázanie 2% zo zaplatenej dane z príjmov. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Tak ako po minulé roky, získané finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacej a záujmovej činnosti detí.

• Hviezdoslavov Kubín

Dňa 15. 2. sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde žiaci II. stupňa predviedli svoj talent v umeleckom prednese poézie a prózy s nasledovným umiestnením:

II. kategória - prednes POÉZIE:
            1. miesto - Simona Demínová
            2. miesto - Lucia Tóthová
            3. miesto - Nina Gofjarová

III. kategória - prednes POÉZIE:
            1. miesto - Viktória Mésárošová
            2. miesto - Dominika Horehájová
            3. miesto - Michaela Zlatá a Júlia Kollerová

II. kategória - prednes PRÓZY:
            1. miesto - Dávid Candrák
            2. miesto - Nina Szőllősyová
            3. miesto - Natália Guttmannová

III. kategória - prednes PRÓZY:
            1. miesto - Timea Eissellová
            2. miesto - Nina Vozárova
            3. miesto - Janka Vargová

• Vydávanie výpisov vysvedčenia

OZNAM

Podľa § 55 ods. 10 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v posledný vyučovací deň 1. polroka školského roka vydá triedny učiteľ žiakovi výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania žiaka za 1. polrok. Tento výpis nie je verejnou listinou.

• Úprava vyučovania dňa 31.01.2023

Oznam

Vzhľadom na ukončenie 1. polroka šk.r. 2022/2023 sa dňa 31.01.2023 (utorok) upravuje vyučovanie nasledovne:

• 1.stupeň bude končiť 4. vyučovacou hodinou,
            • 2.stupeň bude končiť vyučovanie 5. vyučovacou hodinou.

Na daných vyučovacích hodinách triedni učitelia vyhodnotia výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov za 1.polrok.

• PRERUŠENIE PREVÁDZKY ZŠ

OZNAM

Prerušená prevádzka ZŠ z dôvodu chrípky

Riaditeľstvo Základnej školy Jána Hollého, Hollého 1950/48, Šaľa týmto oznamuje prerušenie prevádzky ZŠ z dôvodu chrípky a chrípke podobných ochorení, na základe odsúhlasenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre

od 19.12.2022 /pondelok/ do 22.12.2022 /štvrtok - vrátane/.

• Vianočná Viedeň

Začiatkom decembra sme sa zúčastnili exkurzie do vianočnej Viedne. Prezreli sme si pamiatky v centre mesta – Stefansdom, Hofburg a radnicu s vianočnými trhmi. Vyskúšali sme si naše znalosti z cudzích jazykov, spoznali kultúru našej susednej krajiny a pozitívne sa namotivovali vianočnou atmosférou.

• DOTÁCIA NA STRAVU

OZNAM

dňa 6. decembra 2022 Národná rada SR schválila novelu zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dani z príjmov“), v ktorej došlo k zmene výšky a podmienok nároku na daňový bonus na dieťa od 1.1.2023.

Kým aktuálne je daňový bonus vo výške 70 eur, resp. 40 eur na dieťa vo veku 15 rokov a vyššie, suma daňového bonusu, o ktorú sa znižuje daň, má byť od nového roka:

• ŠALIANSKY ANJEL 2022

Šaliansky anjel 2022

Tento rok bude Šaliansky anjel obdarúvať deti zo sociálne slabších a znevýhodnených rodín už po desiatykrát.

Už 10 rokov hľadáme darcov vianočných darčekov pre deti z okresu Šaľa a zároveň robíme zbierku pre dobrú vec.

Na zozname je tento rok 50 detí, pre všetkých sme našli darcov, ktorí teraz chystajú darček pre to „svoje dieťa.“

Utorok 30. 4. 2024