Žiaci 2.B sa na hodine čítania učili, čo je reklama. Deti dostali domácu úlohu vymyslieť a napísať básničku o keksíku zo Sedity.
Básničky boli také pekné, že ich pani učiteľka poslala pre potešenie do pečivárne Sedita. Jedného dňa v škole zazvonil telefón priamo zo Sedity. Oznámili nám, že za pekné básničky by sa chceli deťom odmeniť a prísť ich osobne navštíviť.
Návšteva dorazila 23.6.2026. Deti, ktoré o ničom nevedeli, zostali veľmi milo prekvapené. Panie zo Sedity im porozprávali o výrobe keksíkov a iných dobrôt, ukázali im ako funguje výroba a odovzdali im krásne a hlavne výborné, sladké dobrôtky zo Sedity. Ďakujeme!
p. uč. Martina Štefaňáková a jej milé včielky
... a tu sú básničky:
Filipko Oriško
Vždy, keď veľký hlad ma premôže,
jedine Horalka mi pomôže.
Keďže veľa sily z nej mám,
zo Sedity si ju objednám.
Miško Škultéty
Horalka je sladučká, Plné ústa keksíka,
vonia ako mamička. odlomím aj pre psíka.
Odhryznem z nej ľahučko, Miesto v brušku ešte máme,
teší sa moje srdiečko. ďalšiu si radi dáme.
Lenka Goralová
V obchode ma zbadáš hneď,
sladká som ako med.
Mila keksík, to som ja,
deti ma rady zjedia.
Majka Horváthová
Horalka od Sedity,
je ako z inej planéty.
Keď sa do nej zahryznem,
celá sa z nej rozplyniem.
Filipko Ježo
Keď sa plyn s oblátkou spojí, Chrumkavý keksík, teplý čaj,
každý hlad sa zahojí. v kuchyni je zrazu raj.
Modrý plameň na horáku svieti, Horalková sladká chvíľa,
vôňa arašidov k stolu letí. v každom súste čistá sila.
Karinka Mezeiová
Horalka v šuflíku ležala,
na večerný film sa chystala.
No ja som bol rýchly ako blesk,
už po nej ostal len omrvinkový tresk!
Dávidko Peťovský
Kakaové pláty a orieškov kvet,
na farebnom obale skrýva sa svet.
Keď do kávy horalku si jemne dáš,
hneď krajší a sladší deň doma máš.
Tomáško Tóth
Keksík Mila v ruke mám,
sladký úsmev rozdá nám.
Čokoláda, jemný krém,
zlepší deň, to dobre viem!
Matiasko Pintér
Horalka je kamarát,
keď má človek veľký hlad.
Chrumkneš kúsok, usmeješ sa,
sladká radosť je tu zasa.
Matiasko Pintér
Mila je moja milá, Slinky mi už tečú
obľúbená mňamka, na tú chvíľu,
vždy po škole ma s ňou kedy si ju otvorím
čaká moja mamka. a so sestričkou sa podelím.
Dominik Karvai
Sedita keksík mám,
jeden si dám veľmi rád.
Chrumká, vonia, dobrý je,
každý si ho hneď zamiluje.
Maťko Kazi
Keď ma hnevá škola milá,
zachráni ma keksík Mila.
Mliečna plnka, oblátka,
to je dobrá desiata.
Adamko Szekeres
Keď ráno oči otvorím,
Horalku si hneď otvorím.
Sedita – Horalka chrumká sladko mňam,
najradšej na raňajky ju mám.
Nikolasko Pavlačka
V taške mám Horalku,
kamarátke darujem korálku.
Keď zahryznem do keksíka,
aj zvieratká vybehnú z lesíka.
Julka Foldvári
Keď chcete papať Horalky,
nepozerajte do telky.
Kúpite si ich v Sedite,
tam ich veľa nájdete.
Lucka Lenčešová Adelka Urbanová
Vyletela včela, V batohu ju stále mám,
volala sa Ela. pochutím si na nej sám.
Presne ako keksíky Chrumkavá je, sladká dosť,
zo Seredskej fabriky. jem ju vždycky pre radosť.
Ten kto cukrovku má,
rád si ich vychutná.